• DOLAR

    Alış:5.9127 Satış:5.9173
  • EURO

    Alış:6.6363 Satış:6.6442
  • ÇEYREK

    Alış:407.27 Satış:416.45
01 Şubat 2018, Perşembe 14:55 | A+ | A-

SHGM’den Çok Hafif Hava Aracı Pilotu Lisanslandırma Talimatı Taslağı Hazırlandı

SHGM'den Çok Hafif Hava Aracı Pilotu Lisanslandırma Talimatı, Uçuş Ekibi Lisanslandırma Talimatında Değişiklik Yapılmasına dair Talimatı ve Kargo ve Posta İşlem Detayları Genelgesi yayınladı. SHGM^den yayınlanan taslakların dedayı haberimizde.

SHGM’den Çok Hafif Hava Aracı Pilotu Lisanslandırma Talimatı Taslağı Hazırlandı

Çok Hafif Hava Aracı Pilotu Lisanslandırma Talimatı’nın taslağı hazırlandı

Çok hafif hava araçlarında pilot olarak faaliyette bulunacak kişilerin; lisans, yetki, yetkilendirme ve sertifika almaları ile çok hafif hava aracı pilotaj eğitimi verecek Onaylı Eğitim Organizasyonlarının yetkilendirilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen “Çok Hafif Hava Aracı Pilotu Lisanslandırma Talimatı (SHT-ÇHHA)”  taslağı yeniden hazırlanmıştır.
 

Taslak Talimat ile ilgili görüşlerinizi 28.02.2018 tarihi mesai bitimine kadar “Görüş Bildirme Formu”nu doldurmak suretiyle mevzuat(at)shgm.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

 

 

Uçuş Ekibi Lisanslandırma Talimatında Değişiklik Yapılmasına dair Talimatı taslağı hazırlandı

Uçak, helikopter, planör, balon ve hava gemisi kategorilerindeki hava araçlarında pilot olarak faaliyette bulunacak kişilerin lisans, yetki, yetkilendirme ve sertifika almalarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “Uçuş Ekibi Lisanslandırma Talimatı (SHT-FCL)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Talimat”  taslağı hazırlanmıştır.

 

Taslak Talimat ile ilgili görüşlerinizi 28.02.2018 tarihi mesai bitimine kadar “Görüş Bildirme Formu”nu doldurmak suretiyle mevzuat(at)shgm.gov.tr adresine iletebilirsiniz.
 

 

Kargo ve Posta İşlem Detayları Genelgesi yayımlandı

Havalimanlarımızdaki Gümrüklü Geçici Depolama Alanı/Antrepo faaliyetlerinin kaliteli, emniyetli, ulusal ve uluslararası standartlara uygun yürütülebilmesi amacıyla “Kargo ve İşlem Detayları” konulu genelge 30 Ocak 2018 tarihinde yayımlanmıştır.
 

Yer Hizmetleri Yönetmeliği (SHY-22), Sivil Hava Ulaşımına Açık Havaalanlarında

Yer Alan Terminaller ile Sıhhi İşyerleri İçin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik (SHY-33 B) ve Havalimanları Yer Hizmet Türleri ve Detayları Talimatı (SHT-YHT) doğrultusunda yeniden düzenlenen genelgeye aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.
 

Gümrüklü Geçici Depolama Alanı/Antrepo kapsamında İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatına Sahip Kuruluşların ekte sunulan kargo işlem ve detaylarına uygun olarak faaliyetlerini yürütmesi önem arz etmektedir.

 

 

Yorum Yazın
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
SOSYAL MEDYA Popup açılır pencere reklam
Doğrulama: 205ef76e0e501b33