• DOLAR

    Alış:5.8722 Satış:5.8762
  • EURO

    Alış:6.5897 Satış:6.5944
  • ÇEYREK

    Alış:404.28 Satış:413.50
17 Eylül 2017, Pazar 20:32 | A+ | A-

ABD Havayolu Güvenliği Paneli Önerileri için Pilot Kalifikasyon Standartları

United Express, American Eagle ve Delta Connection gibi bölgesel havayollarındaki yöneticiler, daha büyük bir ticaret havayolu şirketi için uçabilmeleri için birinci subayların 1,500 uçuş saatine sahip olmalarını gerektiren yeni kurallara karşı.

ABD Havayolu Güvenliği Paneli Önerileri için Pilot Kalifikasyon Standartları

Associated Press, komitenin Perşembe günü havayolu pilot nitelikleri de dahil olmak üzere Federal Aviation Administration'a tavsiyelerde bulunması için oylamaya katıldığını bildirdi.

Komite, Başkan Donald Trump'ın hükümet düzenlemelerini kısmak yönündeki talimatlarına yanıt olarak önerileri sunacağını açıkladı. Komite FAA tarafından kuruldu ve himayesinde toplanıyor.

Orijinal hikaye şöyle:

Etkili bir endüstri paneli Perşembe günü, Federal Havacılık İdaresi'nin havayolu pilot nitelikleri de dahil olmak üzere düzinelerce güvenlik kuralını ortadan kaldırdığı ya da ölçeklendirdiği konusunda oy vermeyi planlıyor.

Tavsiyeler, Cumhurbaşkanı Donald Trump'ın hükümet düzenlemelerini kısma yönergelerine cevaben FAA'nın Havacılık Kuralcılığı Danışma Komitesine verdiği bir raporda yer almaktadır.

Bölgesel havayolları, ABD'li bir yolcu uçağının ölümcül kazasından sonra Kongre tarafından geçen kapsamlı bir havacılık güvenliği kanununa cevaben FAA tarafından kabul edildiğinden, pilot nitelikleri kuralıyla savaşıyor.

Milletvekilleri , New York'taki Buffalo yakınlarındaki Şubat 2009'da Colgan Flight 3407'nin kazasından sonra bazı hızla büyüyen bölgesel havayollarının büyük havayolları pilotlarından daha az tecrübeli ilk subaylar işe almasının raporlarından endişe duyduklarını belirttiler. Yüzbaşı güvenlik sistemlerine yanlış yanıt verdikten sonra gemideki 49 kişi ve yerde bir adam öldü, uçağın durmasına yol açtı.

Bu kazadan önce, havayollarının 250 saatlik uçma deneyimi ile birinci subay kiralamaları sağlandı. Havayolları en azından 1,500 saatlik uçma tecrübesine sahip olduklarında en kısa sürede birinci subayları kaptanlığa götürecekti.

Kazadan sonra gereksinimler değiştirildi, böylece birinci subayların yanı sıra kaptanlar için en az 1.500 saat gerekliydi ve bu da daha deneyimli birinci subaylara yol açtı.

Raporda, havayolu şirketinden akademik eğitim aldıysa, yolcu taşıma kapasiteli bir uçağı uçurmak için "hava taşımacılığı" lisansına hak kazanmak için 1,500 saatin altında pilotlara izin verilmesini önerdi.


Havayolları, mevcut kuralın bazı bölgesel havayollarının uçuşlarını iptal etmesine neden olan bir pilot sıkıntıyı atlattığını söyledi. Dediklerine göre, sorun, muhtemelen bir hava taşımacılığı lisansı almak için daha fazla uçuş saati kazanmaları için dört yıllık bir üniversite eğitimi için ödeyebilecekleri kadar muhtemel pilotlara mal olabilir. Sonuç olarak, daha az insan pilot olarak kariyer yapmak istiyor.

Havayolu pilot birlikleri ve güvenlik savunucuları, sorun, bölgesel havayollarının ihtiyaç duydukları kadar pilotu çekmek için giriş seviyesinde yüksek maaş ödemediği görüşündeler.

Hava Hattı Pilotlar Derneği Uluslararası o rapora eklenmiş bir yorum muhalif söyledi değişimine karşı . ABD'deki pilot arzının güçlü kaldığını belirtti.

Colgan kazasında kurbanların ailelerini temsil eden bir grup, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, bölgesel havayollarının "ciddi bir direniş gösterdikleri yasama sürecini atlamak için" danışma kuruluna davalarını açtığını söyledi.

Haziran ayında, Senato Ticaret Komitesi, havayolu pilotlarına, uçuş saatleri için akademik eğitimin yerini almasına izin veren bir hüküm içeren bir tasarıyı onayladı. Demokratlardan sağlanan haklara karşılık, Cumhuriyetçilerin yasa tasarısını bir oy için zemine getirmesini engelledi.

Pilotlar birliği, söz konusu tedbirin "pilot yavru fabrikalarına" yol açacağını söyledi.

 

KAYNAK:AEROHABER.COM

Yorum Yazın
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
SOSYAL MEDYA Popup açılır pencere reklam
Doğrulama: 205ef76e0e501b33