• DOLAR

  Alış:5.8054 Satış:5.8098
 • EURO

  Alış:6.6004 Satış:6.6057
 • ÇEYREK

  Alış:424.54 Satış:434.24
29 Ocak 2018, Pazartesi 11:20 | A+ | A-

SHGM, Tecrübeli Havacılık Uzmanı, Havacılık Simülatör Uzmanı ve Büro Personeli Alımı Yapacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından havacılık sertifikasyon uzmanı, havacılık simülatör uzmanı ile büro personeli pozisyonlarına 25 personel alacak.

SHGM, Tecrübeli Havacılık Uzmanı, Havacılık Simülatör Uzmanı ve Büro Personeli Alımı Yapacak

SHGM'nin internet sitesinde yer alan ilan şu şekilde;

Genel Müdürlüğümüze,

6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından Havacılık Sertifikasyon Uzmanı, Havacılık Simülatör Uzmanı ile anılan esasların 4 sayılı cetvelinde bulunan Büro Personeli pozisyonlarına personel alınacaktır.

MÜRACAAT ETMEK  İSTEYENLERDE ARANILACAK ŞARTLAR

UNVANI

ARANAN NİTELİKLER

SAYI

 

HAVACILIK SERTİFİKASYON UZMANI

Yükseköğretim Kurumlarının Elektrik, Elektronik, Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, Hava aracı ve parçaları tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak,

Alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.     

15

 
 

 

Ücret (Brüt): 
10 yıldan az mesleki tecrübeye sahip olanlar      :13.623,00TL

10-20yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar    :14.025,06TL

20 yıl üzeri mesleki tecrübeye sahip olanlar        :14.923,43TL

 

 

Çalışılacak Yer:
Merkez-Ankara, Yurt içi temsilcilikler-İstanbul, Antalya, Nevşehir

 
 

HAVACILIK SİMÜLATÖR UZMANI

Yükseköğretim Kurumlarının Elektrik, Elektronik, Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, Havacılık Simülatörü Tasarımı, Üretimi ve/veya Sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak,

Alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.

10

 
 


Ücret (Brüt): 
10 yıldan az mesleki tecrübeye sahip olanlar      :9.078,77TL

10-20yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar    :9.343,00TL

20 yıl üzeri mesleki tecrübeye sahip olanlar        :9.945,43 TL

 

Çalışılacak Yer:
Merkez-Ankara, Yurt içi temsilcilikler(İstanbul, Antalya, Nevşehir)

 
 

 

 

 

BÜRO PERSONELİ

 

Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi ön lisans programlarının birinden mezun olmak (2 kişi)

İlan tarihinde geçerli olan KPSS Ön lisans Programlarından P93 puan türüne sahip olmak

3

 
 

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (internet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Operatörlüğü veya Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Donanımı ön lisans programlarının birinden mezun olmak (1 kişi)

İlan tarihinde geçerli olan KPSS Ön lisans Programlarından P93 puan türüne sahip olmak.

 

Ücret (Brüt): 
20 yıldan fazla mesleki tecrübeye sahip olanlar  :2.865,25TL  

15-20yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar    :2.747,94TL

10-15 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar   :2.644,36TL

5-10 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar     :2.543,95TL

5 yıldan az mesleki tecrübeye sahip olanlar       :2.439,32TL

 

 

 

Çalışılacak Yer:
Merkez-Ankara, Yurt içi temsilcilikler(İstanbul, Antalya, Nevşehir)

 

 

 

 

İSTENİLEN BELGELER                                                                                                                                     

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular/ web adresinden temin edilecek ve müracaat sahibi tarafından doldurulacak fotoğraflı "İş Talep Formu"
 

BAŞVURU

 1. Adaylar, Genel Müdürlüğümüzün İnternet adresinde ( Elektronik Başvuru ) yer alan başvuru ekranından elektronik ortamda 29 / 01 /2018 – 09 / 02 / 2018 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.
 2. Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen ve/veya başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda  bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.
 3. Genel Müdürlüğümüz tarafından belirtilen nitelikte personel alımı ile ilgili her türlü duyuru Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular/  web adresinde yayımlanacaktır.
 4. Başvuru sahiplerince, başvuru işlemlerinin başlamasından Genel Müdürlük tarafından göreve başlatmaya ilişkin tebligat işlemleri tamamlanıncaya kadar herhangi bir hak veya alacak talebinde bulunulamaz.

DEĞERLENDİRME

Büro Personeli pozisyonu için,  KPSS den belirtilen puan türünden başvuran adaylar arasından puan sıralaması yapılmak suretiyle alım yapılacaktır.

Havacılık Simülatör ve Havacılık Sertifikasyon Uzmanı pozisyonuna başvuran adaylara sözlü sınav yapılmak suretiyle alım yapılacaktır.

Sözlü sınav tarihleri ve nihai sonuç Genel Müdürlüğümüzün resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

TEBLİGAT

Genel Müdürlüğümüz tarafından belirtilen nitelikteki sözleşmeli personel alımı ile ilgili her türlü duyuru Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular/ web adresinde yayımlanacaktır. Yayımlanacak bu duyuru, tebligat mahiyetinde olacağından adaylara ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Yorum Yazın
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık
SOSYAL MEDYA Popup açılır pencere reklam
Doğrulama: 205ef76e0e501b33